Srebrne Muszkiety 2022

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią wznowiona została wojewódzka licealiada strzelecka „O SREBRNE MUSZKIETY – 2022”. Impreza organizowana jest zgodnie z „Kalendarzem Sportowym Szkół Ponadpodstawowych Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Białymstoku na rok szkolny 2021/2022”.

Zawody były rozgrywane w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. W każdym etapie mogli uczestniczą trzyosobowe zespoły ze szkół ponadpodstawowych, ale oddzielnie rywalizowały dziewczęta i chłopcy. 

Etap pierwszy – szkolny – organizowany był przez dyrekcje i miał na celu wyłonienie drużyny, która będzie reprezentować szkołę w dalszym etapie.        

Etap drugi – rejonowy – organizowany był przez Klub Strzelecki oraz Fundację „SAGITTARIUS” w Piątnicy.

Etap trzeci – wojewódzki – organizowany był przez Kuratorium Oświaty w Białymstoku, KS „KALIBER” w Białymstoku, Biuro Zarządu LOK w Białymstoku, przy wsparciu Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Białymstoku, Strzelnicę „HUBERTUS” w Białymstoku.

Etap czwarty – centralny (zgodnie z Regulaminem Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich „O Srebrne Muszkiety 2022”), których organizatorem jest Zarząd Główny LOK w Warszawie.

W zawodach wojewódzkich uczestniczyło sześć zespołów w każdej z kategorii. Były to trzy drużyny z najlepszymi wynikami, zwycięzcy etapu rejonowego. Strzelano karabinem „standard”, kaliber 5,6 mm, o zamkniętych przyrządach celowniczych, amunicja – produkcji dowolnej. 

W etapie rejonowym: strzelanie – 30 strzałów w postawie leżącej, odległość strzelania – 50 m, tarcza – 154,4/112,4 mm, liczba strzałów próbnych – dowolna, liczba strzałów ocenianych – 30, czas strzelania łącznie ze strzałami próbnymi – 40 minut.

W etapie wojewódzkim: strzelanie – 60 strzałów w postawie leżącej, odległość strzelania – 50 m, tarcza – 154,4/112,4mm, liczba strzałów próbnych – dowolna, liczba strzałów ocenianych – 60, czas strzelania łącznie ze strzałami próbnymi – 90 lub 70 minut.

Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły: Aleksandra Grzywacz, Karolina Rząca, Julka Tyszko oraz Łukasz Bagiński, Damian Topoliński i Jakub Dołęgowski. Zespoły do zawodów przygotowywał pan Tomasz Grodzki. Nasi uczniowie bez najmniejszych problemów przeszli etap rejonowy i zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. W trakcie przygotowań korzystali z obiektów na strzelnicy „SAGITTARIUS” w Piątnicy. Zawodnicy próbowali swoich sił w strzelaniu z broni krótkiej CZ 75 P07- 9×19, oraz AR15 5,56×45. Strzelnica zabezpieczyła nam również broń i amunicję potrzebną do rozegrania zawodów.

W etapie wojewódzkim rozgrywanym 18.05.2022r na strzelnicy „HUBERTUS” w Białymstoku zarówno dziewczęta, jak i chłopcy zajęli V miejsce. Pragniemy zaznaczyć, że jest to najwyższe miejsce w historii szkoły w tych zawodach. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach.  

ORGANIZATORZY:

Możliwość komentowania została wyłączona.