SIGMA – święto matematyki w naszej szkole

Dnia 08.04.2022r. w naszej szkole odbył się, kolejny już, IX Wojewódzki Turniej Matematyczny SIGMA im. Edmunda Pawłowskiego. Wzięły w nim udział reprezentacje siedmiu szkół średnich z terenu naszego województwa.

Do konkursu zgłoszono łącznie 49 uczniów. Organizatorami turnieju i autorami zadań konkursowych byli: pan Krzysztof Grabowski i pan Cezary Tkacz.  Patronat nad konkursem objęli pan Bogdan Zieliński, Starosta Wysokomazowiecki oraz Rektor Politechniki Białostockiej, prof. dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk.

Sponsorami nagród byli Starostwo Wysokomazowieckie, Bank Spółdzielczy w Wysokiem Mazowieckiem, Rada Rodziców przy ZSOiP w Wysokiem Mazowieckiem. Nagrodami o wartości 3000 zł. były: trzy głośniki bezprzewodowe, trzy urządzenia wielofunkcyjne i trzy smartwatche.

Finał konkursu rozpoczął się o godz. 10.00. Pani Dyrektor, Dorota Grabińska, przywitała przybyłych uczniów wraz z ich opiekunami. Po godzinnym rozwiązywaniu arkusza, w którym były zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte komisja konkursowa przystąpiła do sprawdzania prac. Ustalono miejsca poszczególnych uczestników. Konkurs rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych . 

Nagrodzeni w poszczególnych grupach wiekowych

 GRUPA ALiczba punktów 
1Moczulski Michał35Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im Rotmistrza Witolda Pileckiego w Ciechanowcu 
2Dworakowska Maja 29I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Zambrowie
3Borzym Marta28Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im Rotmistrza Witolda Pileckiego w Ciechanowcu 
 GRUPA BLiczba punktów 
1Nagalska Patrycja 29I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Zambrowie
2Leśniewska Kinga 25I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Zambrowie
3Motybel Paweł25Zespół Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem
 GRUPA CLiczba punktów 
1Bukowska Weronika35I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Grajewie 
2Ługowski Mateusz32Zespół Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem
3Wąsak Patrycja31Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im Rotmistrza Witolda Pileckiego w Ciechanowcu

 W trakcie, gdy komisja konkursowa sprawdzała prace uczestnicy trafili pod opiekę pań Moniki Rokickiej i dr Ewy Girejko z Politechniki Białostockiej. Pani Rokicka przedstawiła informacje o uczelni, kierunkach kształcenia i zasadach przyjęcia. Następnie wykład o fraktalach wygłosiła dr Ewa Girejko z Wydziału Informatyki 

 Po krótkiej przerwie nastąpiło ogłoszenie wyników. Nagrody i dyplomy zwycięzcom wręczyła pani Wicedyrektor Dorota Grabińska wraz z reprezentującymi Prezesa Banku Spółdzielczego , paniami Agatą Rydzewską i  Katarzyną Malinowską – Dyrektorem Oddziału.

 W miłej atmosferze zawodnicy i ich opiekunowie wrócili do domów.

Dziękujemy panu Bogdanowi Zielińskiemu, Staroście Wysokomazowieckiemu, Radzie Powiatu, a także panu Tadeuszowi Noskowi, Prezesowi Banku Spółdzielczego w Wysokiem Mazowieckiem, oraz Radzie Nadzorczej Banku, przedstawicielom Politechniki Białostockiej oraz Radzie Rodziców ZSOiP za wspieranie nas w działaniach edukacyjnych.

Opracował: Krzysztof Grabowski

Możliwość komentowania została wyłączona.