Studniówka 2022

Na sto dni przed maturą odbywa się bal maturalny, nazywany potocznie studniówką. Nazwa ta, według niektórych badaczy, pochodzi od Napoleona i jego stu dni, podczas których próbował zdobyć władzę we Francji. Bardziej prawdopodobne jest jednak to, że organizację studniówki determinuje raczej zamiłowanie do okrągłych liczb oraz fakt, że jest to wystarczająca ilość czasu do intensywnych powtórek maturalnych. Na przestrzeni lat bal studniówkowy obrósł w wielką tradycję. W tym roku niestety musiał on zostać nieco ograniczony ze względu na okoliczności związane z pandemią. 

 22 stycznia 2022 roku uczniowie klas III spotkali się na balu maturalnym w „Dworku Pan Tadeusz” w znacznie szczuplejszym gronie niż w latach poprzednich. Jednak wszystkie pozostałe zwyczaje studniówkowe zostały zachowane.  

Zabawę rozpoczął piękny polonez, do którego w wielkim zaangażowaniem przygotował maturzystów pan Wojciech Ogrodnik. Następnie wysłuchaliśmy przemówień pani dyrektor Aldony Dołubizno oraz pani wicedyrektor Doroty Grabińskiej, które powitały wszystkich gości i skierowały w naszą stronę wiele ciepłych słów. Przemówili także rodzice, którym zawdzięczamy pomoc przy organizacji studniówki oraz nasi koledzy i koleżanki. Część oficjalną zwieńczył uroczysty walc w wykonaniu uczniów Jagiellończyka. Później nastąpiła projekcja filmów przygotowanych przez klasy maturalne. Każdej z nich serdecznie gratulujemy pomysłu oraz ciekawych, oryginalnych scenariuszy. Zabawa studniówkowa trwała do białego rana, a to dzięki wspaniałej muzyce zapewnionej przez zespół „Pomieszani”. Dziękujemy także właścicielom sali bankietowej w Kuczynie, w której, dzięki ich uprzejmości, mogliśmy spędzić tak miłe chwile.  

Dziękujemy Szanownej Pani Dyrektor, Pani Wicedyrektor, naszym wychowawcom oraz rodzicom. Bal maturalny, obfitujący w wiele radości i wzruszeń, z pewnością pozostanie w naszej pamięci przez długi czas. Teraz pozostały nam już tylko wspomnienia i… przygotowania do matury!  

Luiza Lubowicka, klasa IIIa 

Poniżej przedstawiamy grupowe zdjęcia studniówkowe, wykonane przez Studio Foto Video Vidking

Możliwość komentowania została wyłączona.