Euroweek 2021

W dniach 07 – 10.11.2021 odbyła się kolejna edycja warsztatów językowych Euroweek Szkoła Liderów, w których wzięli udział uczniowie klas I – III Liceum Ogólnokształcącego w Wysokiem Mazowieckiem.  Opiekę nad młodzieżą sprawowały panie Marzanna Kisielewska, Małgorzata Marciniak-Gierałtowska i Magdalena Lewocz-Muszyńska.

Młodzi i entuzjastyczni wolontariusze z Kosowa, Egiptu, Wenezueli i Malezji zaprezentowali szeroki program zajęć. Nasi uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat w/w państw, poznać ich kulturę, tradycje i obyczaje. Dzięki temu uczyli się szacunku i tolerancji dla innych, jednocześnie ćwicząc umiejętność swobodnego posługiwania się językiem angielskim. Integracji służyły różnorodne gry i zabawy językowe, podczas których uczestnicy wyjazdu uczyli się pracy w grupach, a także rozwijali kreatywność i komunikatywność. Mimo różnic w poziomie umiejętności języka angielskiego nasi uczniowie doskonale radzili sobie w takich zadaniach jak: przedstawienie teatralne, debata na temat współczesnych zagrożeń, tworzenie i śpiewanie piosenek. 

Udział uczniów w programie Euroweek był wspaniałą okazją do wykazania się pomysłowością i kreatywnością, a uśmiechnięte twarze były wyrazem zadowolenia z udziału w warsztatach.

Magdalena Lewocz-Muszyńska

Możliwość komentowania została wyłączona.