Wycieczka na medal, czyli jak klasy trzecie podbijały Kielecczyznę

Czy zastanawialiście się kiedyś, co cechuje udaną wycieczkę? Składowych na pewno jest bardzo dużo, na przykład atrakcyjność miejsc, które zwiedzamy, słoneczna pogoda, smaczne jedzenie, dobra baza noclegowa czy fantastyczni uczestnicy. A jeżeli te wszystkie czynniki zostaną spełnione w 100 procentach, to wycieczka jest po prostu idealna! Taka właśnie była wyprawa uczniów klas IIIC, IIIB i IIID w Góry Świętokrzyskie.

Realizując elementy edukacyjno-kulturoznawcze odwiedziliśmy jedno z najstarszych drzew w Polsce – Dąb Bartek. Odbyliśmy uroczy, jesienny spacer po znajdującym się w południowo-zachodniej części Kielc Rezerwacie Przyrody Kadzielnia. Wspięliśmy się (niektórzy nie bez problemów 😉 ) na Święty Krzyż – drugi najwyższy szczyt w Górach Świętokrzyskich. Zachwycaliśmy się stalaktytami i stalagmitami w najpiękniejszej jaskini kresowej naszego kraju – Jaskini Raj. Na koniec przenieśliśmy się w czasie wędrując podziemnymi tunelami Krzemionek Opatowskich – rezerwacie archeologicznym chroniącym zespół neolitycznych kopalni krzemienia pasiastego.

Wieczór i noc spędzone w atrakcyjnie położonym pensjonacie „Jodełka” w Świętej Katarzynie, służyły integracji i wspaniałej rozrywce przy bilardzie, piłkarzykach, planszówkach i (mniej lub bardziej udanych 😉 ) rywalizacjach wokalnych.

Czy jesteśmy zadowoleni? Zdecydowanie tak! Już planujemy kolejny wyjazd.


                                                                                              Joanna Piekutowska

Możliwość komentowania została wyłączona.