Pierwsze koty za płoty…

Pierwsze koty za płoty… – właśnie tak można określić pierwsze klasowe rywalizacje. Chociaż to dopiero trzeci tydzień nauki, a już uczniowie klas 1 musieli zdać egzamin z pracy zespołowej, znajomości szkoły i siebie nawzajem. 20 września 2021 roku na hali sportowej odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Każda klasa miała za zadanie przebrać się za to, co wylosowali gospodarze. Pierwszoklasiści mogli wejść na halę przez specjalnie wykonany tunel. Samorząd Uczniowski oprócz tego przygotował siedem zadań, z którymi musieli zmierzyć się uczniowie. Po pierwsze prezentacja klas w następującym porządku:

klasa 1a – dresiarze,

klasa 1b – styl lat 80. i 90.,

klasa 1c – postacie z bajek,

klasa 1d – zwierzęta.

Drugą konkurencją było narysowanie kota. Zadanie nie byłoby trudne, gdyby nie fakt, że „kociaki” musiały wykonać je z zamkniętymi oczami. Następnie pierwszoklasiści tańczyli w parach, ale musieli swój taniec dostosować do wydawanych komend i poleceń. Najwięcej trudności sprawił taniec z uniesionymi do góry rękami i jedną nogą. Uczniowie przystąpili również do quizu, by wykazać się wiedzą na temat naszej szkoły, a także brali udział w zabawie z krzesłami. „Gorące krzesła” polegały na odnalezieniu wskazanych rzeczy, np. paska od spodni czy linijki, a po znalezieniu wskazanego przedmiotu należało powrócić na krzesło. Ostatnią konkurencją było wypicie mleka na czas bez użycia rąk. Dodatkowy punkt otrzymały klasy, jeśli wychowawca również wystąpił w przebraniu.  

Jury, w składzie pani Dyrektor Aldona Dołubizno, Opiekunowie SU pani Marzanna Kisielewska i pani Sylwia Kostrowska oraz Przewodniczący SU Mateusz Ługowski, miało trudne zadanie do wykonania, by sprawiedliwie ocenić uczniów i przyznać punkty. Zwyciężyła klasa 1b z wychowawcą, panem Cezarym Tkaczem. 

Zwycięzcom gratulujemy! Samorządowi Uczniowskiemu dziękujemy za zorganizowanie dzisiejszej imprezy!

                                                                                              Natalia Przeździecka, klasa 1a

Możliwość komentowania została wyłączona.