Lekcja języka polskiego w plenerze

18 czerwca klasa 1c uczestniczyła w zajęciach z języka polskiego z Panią Katarzyną Klewinowską. Zajęcia odbyły się w nietypowych okolicznościach – na terenie szkoły, wśród przyrody. To znak, że lato jest już wśród nas i niebawem zaczynamy upragnione wakacje. 

   Lekcja była bardzo ciekawa i na pewno wyjątkowa. Pani Katarzyna Klewinowska opowiadała nam o zagrożeniach dla stylistki języka polskiego, które niesie za sobą język Internetu i SMS-a. Wymieniliśmy się cechami języka wirtualnego. Każdy z nas mógł opowiedzieć o własnych doświadczeniach z językiem wirtualnym oraz skrótami stosowanymi w Internecie. Zrozumieliśmy, jak ważna jest interpunkcja, która źle użyta bądź całkowity jej brak zmienia sens zdania.  

    Lekcja była bardzo ciekawa nie tylko ze względu na temat – znany i powszechny, ale na miejsce, w którym się odbywała. Uczniowie klasy 1c aktywnie brali udział w zajęciach. Z pewnością będzie to niezapomniana lekcja języka polskiego (chcemy więcej 😊). Nie obyło się bez uwiecznienia tak nietypowej lekcji, w końcu taka forma zajęć nie jest codziennością. 

Nikola Jankowska 1c

 

Możliwość komentowania została wyłączona.