Dnia 17 maja 2017r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ta ustawa zasadnicza zatwierdzona przez Sejm Czteroletni w 1791r. była efektem pracy stronnictwa patriotycznego, które dążyło do zreformowania ustroju ówczesnej Rzeczypospolitej. Pan dyrektor Ryszard Ł. Flanc powitał zgromadzonych uczniów i nauczycieli, po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu Hymnu rozpoczęła się część artystyczna.

Dnia 19 maja 2017 roku odbyły się Dni Otwarte Uniwersytetu w Białymstoku, w których uczniowie klas biologiczno-chemicznych (II c oraz I c) mieli okazję uczestniczyć. Wycieczka zorganizowana przez p. Marzannę Kisielewską, pod opieką p. Grażyny Ogrodnik i p. Wojciecha Ogrodnika rozpoczęła się oficjalnie o 6:45 (sic!), a zakończyła około 14. Może i nie trwało to długo, jednak zdecydowanie było warto - licealiści mieli okazję porozmawiać ze studentami najróżniejszych profili, wziąć udział w wielu grach i zabawach z nimi związanych oraz wygrać w nich drobne nagrody (któż nie wrócił do domu z garścią długopisów?).

Dnia 19 maja 2017 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem odbył się finał XVI edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Życiu, Osobowości i Nauczaniu Św. Jana Pawła II, który w tym roku przebiegał pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Aleksandra Grodzka (I B), Anna Motybel (I C) i Sylwia Stypułkowska (I B). Szkoły z czterema najlepszymi lokatami punktowymi za test pisemny, kwalifikowały się do ścisłego finału, gdzie dwie najlepsze osoby z wyróżnionego zespołu musiały ustnie odpowiedzieć na wylosowane pytania ściśle związane z tematyką konkursu. W oczekiwaniu na wyniki, uczestnicy wysłuchali prelekcji rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży oraz wystąpienia Rafała Porzezińskiego, dyrektora programu pierwszego polskiego radia. Ostatecznie, drużyna Jagiellończyka uplasowała się na I miejscu w rywalizacji grupowej, a Aleksandra Grodzka zajęła III miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Opiekunami merytorycznymi byli pan Jacek Gierałtowski i ksiądz Wojciech Kurek, a opiekę w czasie konkursu sprawował dyrektor szkoły pan Ryszard Flanc. Serdecznie gratulujemy.

Aleksandra Grodzka

Uczeń naszej szkoły Jakub Wróblewski z klasy I A został wybrany na II kadencję sejmiku, powołanego uchwałą Sejmiku Województwa Podlaskiego z dnia 8 września 2014 r. By stać się młodym radnym, nasz kolega musiał napisać projekt promujący lokalnego bohatera, mieszkańca powiatu wysokomazowieckiego. Jakub opisał postać pułkownika Bolesława Mościckiego, patrona I Pułku Ułanów Krychowieckich, odznaczonego orderem Virtuti Militari, Krzyżem Niepodległości z Mieczami, Krzyżem Walecznych, Oficerskim Krzyżem św. Jerzego oraz Złotą Szablą. Jakub złożył wniosek do komisji oświaty o nadanie parkowi  miejskiemu imienia Bolesława Mościckiego. Gratulujemy postawy i życzymy dalszych sukcesów w realizowaniu swoich pasji !

Dnia 27 kwietnia 2017 r. w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży przy ul. Akademickiej 1 w Instytucie Informatyki i Automatyki odbył się ETAP II Konkursu Informatycznego INFOTEST 2017r. Uczestnicy  Konkursu  Informatycznego, a wśród nich Juliusz Zagdański z klasy 1b oraz Szymon Borys z klasy 1b, przez 60 min. zmagali się  w  laboratoriach komputerowych rozwiązując w formie elektronicznej zadania.

Kwitnienie kasztanów tej wiosny opóźniło się ale matura rozpoczęła się zgodnie z harmonogramem ogłoszonym przez Dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. 4 maja 2017r. w Jagiellończyku do matury przystąpiło 132 abiturientów. Na egzamin stawili się w pełnym składzie by o godzinie 9.00 rozpocząć batalię maturalną. Maturzyści nieco zdenerwowani ale jednocześnie skupieni i nastawieni optymistycznie pojawili się w szkole aby stawić czoło zadaniom zapisanym w  arkuszach egzaminacyjnych.

27.IV.2017r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sokółce odbył się Wojewódzki Finał IX Ogólnopolskiej Olimpiady,, Myśli Jana Pawła II”. Organizatorami Olimpiady są: Podlaskie Kuratorium Oświaty, Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Białymstoku Wydział Nauczania Kurii Diecezjalnej w Ełku Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie  Podlaska Rodzina Szkół im. Jana Pawła II Od strony merytorycznej za Olimpiadę odpowiadał w tym roku Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Białymstoku, a koordynatorami byli: Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Sokółce oraz Zespół Szkół w Sokółce. Jagiellończyka reprezentowała drużyna w składzie: Aleksandra Grodzka kl. IB, Stypułkowska Sylwia kl. IB,  Skłodowska Anna kl. II A  Olimpijskie zmagania rozpoczęła msza św. odprawiona przez Metropolitę Białostockiego Arcybiskupa ks. Edwarda Ozorowskiego.

Grupa Rekonstrukcji Historycznej im. Brygady Kawalerii Plis zorganizowała Dni Otwarte i w ramach współpracy zaprosiła uczniów klas mundurowych do zapoznania się ze specyfiką działalności Stowarzyszenia.  Uczniowie klasy mundurowej pod opieką dyrektora p. Ryszarda Łukasza Flanca, wicedyrektor – p. Aldony Dołubizno oraz p. Haliny Kietlińskiej mogli zobaczyć , że członkowie GRH to przede wszystkim pasjonaci  zaangażowani  w szerzenie postaw patriotycznych i kultywowanie tradycji ułańskich. Z  podziwem oglądaliśmy wyczyny ułanów w siodle, ich sprawność i kunszt jeździecki. Interesującym pokazem okazała się również technika podkuwania koni, którą zaprezentował ułan Paweł Rostkowski z 5 Pułku Ułanów Zasławskich. Kolejnym punktem programu dni otwartych, była mała rekonstrukcja akcji działań bojowych z udziałem kawalerii.

Refleksyjnie i nostalgicznie rozpoczął się 28 kwietnia – oto kolejny rocznik opuszcza mury Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem. Na uroczystym zakończeniu edukacji, swą obecnością zaszczycili licealistów: p. Bogdan Zieliński – Starosta Wysokomazowiecki, ks. proboszcz Edward Łapiński, płk  Andrzej Koc- Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, p. Zbigniew Kostro – Członek Zarządu GRH PLIS, p. Andrzej Laskowski- Przewodniczący Rady Rodziców, p. Mariola Majewska – Skarbnik Rady Rodziców, p. Wincenty Sienicki – Członek Prezydium Rady Rodziców, emerytowani dyrektorzy i nauczyciele : p. Halina Klepaczewska, p. Teresa Polanis oraz p. Czesław Wyszyński. Część oficjalną rozpoczęła tradycyjnie p. Aldona Dołubizno- wicedyrektor szkoły, kierując szczególne słowa w stronę przyszłych maturzystów, zwracając uwagę na ich osiągnięcia i niewątpliwie świetlaną przyszłość. Dyrektor Szkoły – Ryszard Łukasz Flanc powitał zgromadzonych i podkreślił rangę zaproszonych gości , ich wkład w funkcjonowanie szkoły, jak również życzył trzecioklasistom samych sukcesów na egzaminie maturalnym.

Dnia 22 kwietnia 2017 roku w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, przeprowadzone zostały eliminacje wojewódzkie XXXII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Jagiellończyka reprezentowały trzy uczennice: Aleksandra Grodzka z I B, Anna Motybel z I C oraz Małgorzata Krasowska z II C. Ponad siedemdziesięciu reprezentantów szkół średnich z całego województwa przystąpiło do godzinnego testu, który składał się z 50 pytań. Obejmowały one szeroki zakres wiedzy: uczniowie musieli wykazać się wiadomościami z dziedziny ekologii, ochrony środowiska, ewolucji. Tytuł finalisty otrzymywał uczestnik, który odpowiedział poprawnie na co najmniej 70% pytań.

…tak można by nazwać wycieczkę, na którą 24 IV 2017 roku udali się uczniowie naszego liceum. Grupa, pod opieką państwa Małgorzaty Kamińskiej – Pliszki, Bożeny Jankowskiej i Macieja Kulbabińskiego, już przed godziną 11.00 dotarła od Warszawy i pojawiła się w Polskim Radiu. Oprowadzający przedstawili historię radia i pozwolili na obserwację audycji „na żywo” w studiach Programu 1, Programu 2, Programu 4, Newsroom. Największą atrakcją okazało się próbne nagranie własnej wypowiedzi „na żywo” w udostępnionym nam studiu i późniejsze jej odsłuchanie. Okazało się, że utrwalony metodą cyfrową głos brzmi zupełnie inaczej, niż w rzeczywistości.

W dniu 26.04.2017 w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach odbyła się III Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie pt. "Wiedza o bezpieczeństwie podstawą ochrony zdrowia". Naszą szkołę reprezentowała klasa mundurowa II AM w składzie: Aleksandra Zawistowska, Kamil Godlewski, Sylwia Bajkowska, Natalia Kulik, Natalia Dąbrowska, Anna Różańska, Aleksandra Gołaszwska, Izabela Sienicka, Weronika Wnorowska, Daria Kossakowska. Opiekunem grupy był Tomasz Grodzki. Oprócz reprezentacji z naszej szkoły w olimpiadzie brały udział drużyny z liceów i techników z Suwałk i Białegostoku w sumie ponad pięćdziesięciu uczestników.

W ramach Dnia Otwartych Drzwi 25.04.2017r. zaprosiliśmy gimnazjalistów na szóstą edycję Turnieju Piłki Nożnej Chłopców z Gimnazjów o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem. W turnieju uczestniczyło 5 drużyn: Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika z Wysokiego Mazowieckiego, Zespół Szkół im. Jana Pawła II z Jabłonki Kościelnej, Zespół Szkół z Rosochatego Kościelnego, Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Szepietowie, Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu.

25.04.2017r o godzinie 11.00 rozpoczął się Dzień Otwarty Jagiellończyka. Naszą szkołę odwiedziła liczna grupa uczniów z okolicznych gimnazjów funkcjonujących na terenie Powiatu Wysokomazowieckiego. Na wstępie młodzież i jej opiekunowie zaproszeni zostali na spotkanie promocyjne, które odbyło się na hali sportowej. Gospodarzami spotkania byli uczniowie z  Samorządu Uczniowskiego. Po przywitaniu gości przez Dyrektora LO p. Ryszarda Łukasza Flanca propozycje kierunków kształcenia w nowym roku szkolnym przedstawiła Wicedyrektor p. Aldona Dołubizno. Koncert  zespołu muzyczno wokalnego  Jagiellończyk Band, występ grupy tanecznej, pokaz filmu promocyjnego, pokaz musztry klasy mundurowej, konkurs wiedzowy z nagrodami były kolejnymi punktami programu spotkania.

W niedzielę uczniowie kl. II a(grupa mundurowa) wzięli udział w III Podlaskim Marszu Cieni w 77 rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Marsz odbył się w Białymstoku, po raz trzeci jego organizatorami byli: Stowarzyszenie „Rodzina Katyńska”, Grupa Rekonstrukcyjna „Wschód”, Oddział IPN w Białymstoku. Marsz rozpoczął się o godzinie 12:00, wyruszył sprzed Archikatedry Białostockiej, szedł ulicami: Lipową, Marii Skłodowskiej-Curie do placu Katyńskiego, gdzie złożono kwiaty.

Rekrutacja 2017

Samorząd uczniowski

Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.

Jagiellończyk TV

Biblioteka szkolna

Jagiellończyk Press

Klasyfikacja semestralna 2016-17