Dnia 10 listopada 2017 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Jagiellończyka, odbyły się obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Burmistrz miasta Wysokie Mazowieckie Jarosław Siekierko, Komendant Powiatowy Policji w Wysokiem Mazowieckiem podinsp. Krzysztof Woźniewski, przewodniczący Rady Rodziców Wincenty Sienicki i skarbnik Rady Rodziców Mariola Majewska oraz Dyrektor ZSOiP Ryszard Ł. Flanc, członkowie Rady Pedagogicznej i uczniowie naszego liceum. Pierwsza część szkolnych uroczystości poświęcona była rocznicy odzyskania niepodległości. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał dyrektor szkoły, który przywitał zaproszonych gości i rozpoczął uroczystość.

 Następnie p. Tomasz Ostrowski przedstawił krótki rys historyczny święta niepodległości, a uczniowie kl. 2a, 1a i 1d zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Po zakończonej części artystycznej i wspólnym odśpiewaniu Roty głos zabrał Burmistrz miasta Wysokie Mazowieckie Jarosław Siekierko. Kolejnym ważnym punktem szkolnych uroczystości był – Ogólnoszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznych organizowany w ramach projektu „Szkoła Młodych Patriotów”. Część konkursową poprowadziła p. Agnieszka Roszkowska-Bogucka. Uczestnikami konkursu byli uczniowie naszej szkoły, reprezentujący poszczególne klasy. Rywalizacja była zacięta. Zwycięzców wybrali uczniowie LO, głosując za pomocą Facebooka. Głosowanie przygotował p. Wojciech Wyszomirski. Zgodnie z wynikami: I miejsce zajęła kl. 3d, która wykonała utwór „Rozszumiały się wierzby płaczące”, II miejsce - kl. 2b z utworem „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”, a III miejsce przypadło uczniom kl. 1b, którzy zaprezentowali pieśń „Przybyli ułani pod okienko”. Dyplomy za zajęcie I, II i III miejsca oraz dyplomy za udział w konkursie wręczyli dyrektor i zaproszeni goście. Zwycięzcom gratulujemy.

                                                                                                                                                          A. Roszkowska-Bogucka

Rekrutacja 2019 - 2020

Terminarz konsultacji przedmiotowych

Szkoła Młodych Patriotów

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

OKE w Łomży

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Bohater ON

Stulecie Niepodległości

Jagiellończyk TV

Jagiellończyk Press

Biblioteka szkolna

Klasyfikacja semestralna 2017-18