Dnia 25 września 2017 r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z przedstawicielami Grupy Rekonstrukcji Historycznej im. Brygady Kawalerii Plis. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. 3d i 2d.  GRH im. Brygady Kawalerii Plis reprezentowali: ułan Mariusz Bekin, ułan Marcin Choiński, ułan Jan Mokrzewski, kanonier Mateusz Mystkowski, kanonier Hubert Markowski, ochotniczka Wiesława Brzozowska i ochotniczka Gabriela Dębiec. Podczas spotkania uczniowie zostali zapoznani z ideą powstania stowarzyszenia i jego działalnością. Krótki rys historycznych korzeni organizacji nakreślił ułan Marcin Choiński, a ułan Jan Mokrzewski przedstawił obecne cele, zadania i sposoby działalności.

 O Przysposobieniu Wojskowym Kobiet, ich działalności dawniej i dziś opowiadały ochotniczki Wiesława Brzozowska i Gabriela Dębiec. Panie zaprezentowały też swoje umundurowanie. Następnie ułan Mariusz Bekin opowiedział o „fantazji ułańskiej”. Później panowie zaprezentowali swoje umundurowanie. Kanonierzy Mateusz Mystkowski i Hubert Markowski przedstawili wyekwipowanie ułana kampanii wrześniowej 1939 r. wg instrukcji noszenia, troczenia i pakowania wyposażenia kawalerii.  Na koniec Mateusz Mystkowski dał pokaz musztry, czym zachwycił widzów. Wyjaśnił też słuchaczom jaka jest różnica między rozkazem a komendą. Dziękujemy przedstawicielom GRH im. Brygady Kawalerii Plis za przybycie do naszej szkoły i ciekawą lekcję historii. Pani Agnieszce Roszkowskiej - Boguckiej i pani Elżbiecie Włodkowskiej dziękujemy za zorganizowanie spotkania.

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

OKE w Łomży

Samorząd uczniowski

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Jagiellończyk TV

Jagiellończyk Press

Biblioteka szkolna

Klasyfikacja semestralna 2016-17