×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/zsoip/ftp/nowy/images/stories/galerie/3oddechkaczuchy2017
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/galerie/3oddechkaczuchy2017

W Bibliotece Miejskiej Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokiem Mazowieckiem odbyła się promocja książki Andrzeja Janeczki ,,Trzeci Oddech Kaczuchy, o życiu i scenie”. Andrzej Janeczko znany piosenkarz, artysta grafik, kabareciarz, autor tekstów i muzyki urodził się w Wysokiem Mazowieckiem. Po ukończeniu szkoły podstawowej rozpoczął naukę w wysokomazowieckim liceum, po trzech latach przeniósł się do liceum w Łomży i tam uzyskał świadectwo dojrzałości. Studiował w Olsztynie w Wyższej Szkole Pedagogicznej, jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Aktualnie mieszka we wsi Ługi pod Łodzią. Pomysł napisania książki rodził się przez wiele lat no i stało się! Książka niezwykle osobista i ciepła w swoim wyrazie przyszła na świat w 2017 roku. Promocję książki w Wysokiem Mazowieckim zorganizowała w porozumieniu z MOK siostra p.Andrzeja Janeczki-Grażyna. 

Liczne grono wielbicieli talentów autora zgromadziło się w bibliotece MOK. Wśród obecnych byli burmistrz miasta p. Jarosław Siekierko, koledzy i koleżanki p.Andrzeja z czasów szkolnych, dyrektor liceum p. Ryszard Flanc z grupą uczniów, radni miasta i pracownicy MOK z dyrektorem p. Małgorzatą Sałęga, mieszkańcy Wysokiego Mazowieckiego. Spotkanie przeplatane było wspomnieniami i piosenkami w wykonaniu Andrzeja Janeczki i Mai Piwońskiej czyli Trzeciego Oddechu Kaczuchy. Mogliśmy usłyszeć : Nie umieraj nam inteligencjo, W naszej klasie, Pytania syna poety. Spotkanie zakończyło się słowami podziękowania dla artystów od burmistrza J. Siekierko i gromkimi brawami na stojąco od zgromadzonej publiczności. Autor na zakończenie podpisywał książkę. Panie Andrzeju liczymy na kolejne dokonania artystyczne. Dyrektor MOK p. M. Sałęga poinformowała, iż niebawem w kawiarni MOK obejrzeć można będzie wystawę grafik autorstwa Andrzeja Janeczki. Czekamy niecierpliwie!

{gallery}3oddechkaczuchy2017{/gallery}

Porozumienie MEN

Rekrutacja 2019 - 2020

Rekrutacja 2019 - 2020

Szkoła dla Niepodległej

Terminarz konsultacji przedmiotowych

Szkoła Młodych Patriotów

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

OKE w Łomży

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Bohater ON

Bohater ON Podziękowanie

Stulecie Niepodległości

Jagiellończyk TV

Jagiellończyk Press

Biblioteka szkolna