13 czerwca dla innych był to zapewne dzień jak co dzień (choć gwarancji nie mam) natomiast dla siatkarek z naszego liceum była to idealna okazja na zwieńczenie sezonu wielkim zwycięstwem. Szansę tę dały im rozgrywki Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych organizowane po raz dziesiąty przez  Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie. Oczywiście dziewczyny nie zawiodły i wyszły zwycięsko z tych rozgrywek, wygrywając wszystkie mecze. Nie będę rozwodziła  się nad tym o której godzinie tam dotarłyśmy, o której się zaczęło itp.( ale jeśli ktoś bardzo chce wiedzieć oficjalne rozpoczęcie miało miejsce o 9.00)  wspomnę tylko o najistotniejszych rzeczach. Do rozgrywek przystąpiło 5 drużyn:

 

 

1.      ZSOiZ w Czyżewie (gospodarz)

2.      ZSZ w Wysokiem Mazowieckiem

3.      LO w Zambrowie

4.      ZSOiP w Wysokiem Mazowieckiem

5.      ZSOiZ w Ciechanowcu

W związku z taką liczbą reprezentacji przyjęty zostałsystem gry „każdy z każdym”. Co z dało w sumie aż 10 rozegranych meczy. Warto jednak wspomnieć, że rozgrywało się to na dwóch halach sportowych, aby wszystko usprawnić, inaczej pewnie zajęłoby to cały dzień i  całą noc. Po rozegranych meczach odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy, oczywiście nie zabrakło pucharów dla podium oraz uwaga uwaga nasze zawodniczki, w związku z zajęciem pierwszego miejsca otrzymały upominek w postaci torby sportowej. Na pewno było to miłe podziękowanie i nagrodzenie za trud jaki włożyły podczas każdego rozegranego meczu.

Nasze liceum godnie reprezentował zespół w składzie:

1.      Weronika Biała

2.      Katarzyna Dąbrowska

3.      Anna Dmochowska

4.      Łucja Gołaszewska

5.      Weronika Stankiewicz

6.      Weronika Wnorowska

7.      Katarzyna Ambroziak

Dla pragnących wiedzieć więcej no i trochę dla pochwalenia się, oto wyniki w poszczególnych setach z każdą z drużyn:

1.      ZSOiP Wysokie Mazowieckie- LO Zambrów 2:0 (20:10 20:9)

2.      ZSOiP Wysokie Mazowieckie- ZSOiZ Ciechanwiec 2:0 (20:16 20:15)

3.      ZSOiP Wysokie Mazowieckie-ZSZ Wysokie Mazowieckie2:0 (20:12 20:14)

4.      ZSOiP Wysokie Mazowieckie-ZSOiZ Czyżew 2:0 (23:21 20:14)

Nie można tu nie wspomnieć też o trenerce p. Aleksandrze Boguckiej, która przygotowywała dziewczyny do każdego meczu, zawodów jak również tego turnieju, a uwierzcie nie zawsze było tak kolorowo. Przy okazji cała drużyna pragnie serdecznie podziękować pani trener za trud włożony w przygotowanie i kształtowanie postaw godnych prawdziwych sportowców , bo nie zapominajmy, że sport to także godne zachowanie na boisku i gra fair play i dopiero jak to nastąpi  można mówić o zwycięskim meczu. Z zaufanych źródeł wiadomo, że po raz pierwszy w dziejach szkoły udało się wygrać ten turniej. Miejmy nadzieję, że ta dobra passa będzie trwać w przyszłym roku, bo dziewczyny startują  już z II ligi, więc trzymajcie kciuki.

Rekrutacja 2019 - 2020

Terminarz konsultacji przedmiotowych

Szkoła Młodych Patriotów

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

OKE w Łomży

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

Bohater ON

Stulecie Niepodległości

Jagiellończyk TV

Jagiellończyk Press

Biblioteka szkolna

Klasyfikacja semestralna 2017-18