Współczesny świat wymaga od młodych ludzi biegłej znajomości języków obcych . Języki otwierają drzwi do przyjaźni , wiedzy , świata , są  drogą ku przyszłości. Uczymy się języka i dzięki temu poszerzamy nasze horyzonty. Poznajemy inną rzeczywistość , różną od tej , w której żyjemy. Znajomość języka obcego przynosi satysfakcję, a ta rodzi się w chwili, gdy mamy okazję praktycznie sprawdzić swoje umiejętności. Doskonale wiedzą o tym uczniowie naszego liceum, dlatego konkurs „Szkolny  Poliglota” cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Tak było również i w tym roku. W V edycji konkursu , który odbył się 31 maja 2017 r. w naszej szkole , wzięło udział 39 osób z klas I i II. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu znajomości języka angielskiego oraz drugiego języka obcego: niemieckiego lub rosyjskiego. Wyłoniono 6 osób, które wykazały się najlepszą znajomością dwóch języków obcych.

Tytuł Szkolnego Poligloty 2017 V edycji konkursu zdobyła uczennica kl. IB  Aleksandra Grodzka. Najwięcej punktów zdobyli: z języka angielskiego i rosyjskiego – Aleksandra Grodzka kl.IB, Julian Zagdański kl. IB,  Wojciech Czarnowski kl. IIA, z języka angielskiego i niemieckiego –Julia Kamińska kl. IC, Zuzanna Piekutowska kl. IID, Julia Maciejczuk kl.IIB. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszej wytrwałości oraz sukcesów w zdobywaniu nowych umiejętności językowych. Zwycięzcy  konkursu otrzymają nagrody ufundowane przez  Dyrektora Szkoły Pana Ryszarda Łukasza Flanca na zakończenie roku szkolnego. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a już za rok ,  kolejna edycja konkursu !  Do zobaczenia!

Agnieszka Mystkowska

Rekrutacja 2019 - 2020

Terminarz konsultacji przedmiotowych

Szkoła Młodych Patriotów

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

OKE w Łomży

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Bohater ON

Stulecie Niepodległości

Jagiellończyk TV

Jagiellończyk Press

Biblioteka szkolna

Klasyfikacja semestralna 2017-18