W dniu 26.04.2017 w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach odbyła się III Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie pt. "Wiedza o bezpieczeństwie podstawą ochrony zdrowia". Naszą szkołę reprezentowała klasa mundurowa II AM w składzie: Aleksandra Zawistowska, Kamil Godlewski, Sylwia Bajkowska, Natalia Kulik, Natalia Dąbrowska, Anna Różańska, Aleksandra Gołaszwska, Izabela Sienicka, Weronika Wnorowska, Daria Kossakowska. Opiekunem grupy był Tomasz Grodzki. Oprócz reprezentacji z naszej szkoły w olimpiadzie brały udział drużyny z liceów i techników z Suwałk i Białegostoku w sumie ponad pięćdziesięciu uczestników.

 Zawody składały się z dwu etapów: testu wiedzy o bezpieczeństwie wewnętrznym, który polegał na rozwiązaniu 60 pytań zamkniętych czas na rozwiązanie 90 min, oraz strzelania z broni pneumatycznej – 5 strzałów ocenianych. Najlepszy wynik i VI miejsce uzyskała Aleksandra Zawistowska. W nagrodę otrzymała aparat fotograficzny firmy Nikon. Pozostali uczniowie zajęli odpowiednio miejsca od IX do XIII. Oprócz poprawy dbałości o stan bezpieczeństwa, czy zainteresowania młodzieży zagadnieniami prawnymi konkurs tak naprawdę był świetną formą przygotowania do przyszłej służby w instytucjach odpowiedzialnych za utrzymanie bezpieczeństwa i porządku wewnętrznego na terenie RP. Organizatorem olimpiady była kadra naukowo-dydaktyczna Wydziału Bezpieczeństwo Wewnętrzne Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej Suwałkach oraz studenci zrzeszeni w dwóch kołach naukowych: Demokracja oraz Sine Cura. Opiekunowi i uczniom składamy gratulacje.

Tomasz Grodzki

 

Rekrutacja 2019 - 2020

Terminarz konsultacji przedmiotowych

Szkoła Młodych Patriotów

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

OKE w Łomży

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Bohater ON

Stulecie Niepodległości

Jagiellończyk TV

Jagiellończyk Press

Biblioteka szkolna

Klasyfikacja semestralna 2017-18