23 marca 2017 roku gościliśmy w naszej szkole panią Magdę Niewiadomską działającą w Studenckim Forum Business Center Club region Białystok i pana mgr Tomasza Trochimczuka specjalistę ds. promocji Wydziału Zarzadzania Politechniki Białostockiej. Goście przybyli do nas aby zaprezentować uczniom Studenckim Forum Business Center Club i zachęcić do udziału w konkursie ,,Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości”. Ta młodzieżowa organizacja opracowała  program edukacji biznesowej i finansowej. Poprzez takie projekty jak: Festiwal BOSS, Konkurs NZP, nowatorski projekt Biznes Junior, a także Przedsiębiorczą Kobietę, #e-biznes festiwal, Galę Młodych Liderów SF BCC oraz wiele innych inicjatyw umożliwia szybszy i skuteczniejszy rozwój 30 000 młodych Polaków w skali roku. Praktyczna wiedza i umiejętności przekazywane uczestnikom projektów realnie wpływają na zmianę mentalności młodych Polaków, pokazując im dobre wzorce zaczerpnięte z Polski, jak i te z zagranicy.

Goście pokazali nam jak budowane są relację z przedstawicielami Polonii w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii z których  czerpiemy  rozwiązania i inspirację do budowy współpracy pomiędzy nauką, a biznesem. Wszystkie te działania umożliwiają  współpracę z partnerami międzynarodowymi i tworzenie jeszcze lepszych produktów edukacyjnych dostosowanych do potrzeb ludzi młodych i trendów na świecie. Jednym z takich właśnie produktów jest projekt ,, Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości”. W tym roku szkolnym czeka na nas już XII edycja konkursu. Rejestracja i I etap konkursu potrwa do 2 kwietnia  .Tak samo jak w poprzednich edycjach, tak i w tym roku konkurs ma formę casestudy Wzięcie udziału w konkursie  pozwala pogłębić wiedzę ekonomiczną oraz zdobyć wspaniałe nagrody. Konkurs Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości pokazuje jak cenna może okazać się wiedza zdobywa na Podstawach Przedsiębiorczości w szkołach, a także podczas samodzielnej nauki.. Pokazuje on, że najbardziej istotna jest pomysłowość, która wsparta podstawowymi narzędziami i modelami ekonomicznymi prowadzi do najcenniejszych rozwiązań. Uczestnicy analizując poszczególne przypadki dochodzą do bardzo ciekawych efektów za sprawą swojego niesztampowego podejścia.. Uczestnicy, poprzez twórczą pracę w grupach, rozwiązują problemy, z którymi stykają się na co dzień przedsiębiorcy w rzeczywistych warunkach biznesowych. Celem konkursu jest kształtowanie postawy przedsiębiorczego człowieka oraz rozwój umiejętności interpersonalnych. Próbkę takich  działań przedstawili nasi goście prowadząc zajęcia z przedsiębiorczości .Analizowanie konkretnych sytuacji z życia – casestudy – przybliża realia biznesowe. Pokazuje, że najlepszym rozwiązaniem jest samodzielne odkrywanie i zdobywanie wiedzy. Najprostszą drogą do tego jest doświadczanie. Opracowywanie rozwiązań napotkanych problemów jest właśnie zdobywaniem wiedzy przez doświadczanie. Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości powstały z inicjatywy studentów aktywnie realizujących się w Studenckim Forum Business Centre Club, którzy chcieliby pomóc swoim młodszym kolegom oraz umożliwić im bardziej świadomy start w kolejny etap w swoim życiu. Pani Magda i Pan Tomek z całą pewnością przekonali nasze młodzież do udziału w konkursie między innymi poprzez atrakcyjne nagrody , które otrzymają zwycięzcy. Są to : kurs na prawo jazdy , pobyt w luksusowym hotelu ,czy też staż w renomowanej firmie. Gościom gratuluję pomysłu , dziękuję za wspaniałą wizytę w naszej szkole a uczniów zachęcam do udziału w konkursie i życzę sukcesów . Zwycięzcy wojewódzkich finałów spotkają się we Wrocławiu na finale ogólnopolskim. Finał odbędzie się na jednej z prestiżowych uczelni we Wrocławiu. Zadaniem uczestników będzie rozwiązanie finałowego studium przypadku, który zostanie oceniony przez Panel Oceniający. W jego skład będą wchodzić m.in. profesorowie ekonomii oraz praktycy świata biznesu. Powodzenia! 

Rekrutacja 2019 - 2020

Terminarz konsultacji przedmiotowych

Szkoła Młodych Patriotów

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

OKE w Łomży

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

Bohater ON

Stulecie Niepodległości

Jagiellończyk TV

Jagiellończyk Press

Biblioteka szkolna

Klasyfikacja semestralna 2017-18