6 marca 2017 po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. W tym dniu w naszej szkole odbył się finał XI szkolnego konkursu Wiedzy o Królu Kazimierzu Jagiellończyku. W pierwszym etapie odbyły się eliminacje pisemne, polegające na rozwiązaniu testu dotyczącego życia, działalności i epoki Kazimierza Jagiellończyka. Do etapu drugiego - finałowego zostało zakwalifikowanych pięcioro uczniów. Etap drugi miał formę ustną. Uczestnicy odpowiadali na pytanie wybrane losowo z zestawu konkursowego. Odpowiedzi uczniów w tym etapie oceniła komisja konkursowa w składzie: Pani wicedyrektor Aldona Dołubizno, Pani profesor Agnieszka Roszkowska - Bogucka, Pan profesor Tomasz Ostrowski, Pan profesor Wojciech Wyszomirski.

 Po trzech turach pytań, komisja ogłosiła wyniki. Pierwsze miejsce zdobyła Anna Motybel z klasy I C, drugie miejsce zajął Jakub Wróblewski z klasy I A, a trzecie Bartłomiej Nowak również z klasy I A. Miejsce czwarte przyznano Julii Kamińskiej z klasy I C, natomiast piąte miejsce uczennicy z klasy I A Saosan Joubar. Nagrodzeni otrzymali książki historyczne, które zdecydowanie zainteresują tych wiernych miłośników wiedzy o pradawnych czasach. Po zakończeniu części konkursowej, uczniowie klasy I A i I B przedstawili krótką, ale bardzo interesującą część artystyczną. Dzięki starodawnym strojom szlacheckim, użyczonym od Starostwa Wysokomazowieckiego, występ jeszcze bardziej urzeczywistnił  czasy średniowiecza. Przybliżył również postać patrona szkoły - króla, który nadał prawa miejskie naszemu miastu. Życzymy kolejnych sukcesów oraz zachęcamy do wzięcia udziału w Konkursie Wiedzy o Kazimierzu Jagiellończyku i jego dynastii za rok! J

Anna Motybel kl. I C

Kinga Terepko

 Julia Grabowska

 Kl. I A

Rekrutacja 2019 - 2020

Terminarz konsultacji przedmiotowych

Szkoła Młodych Patriotów

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

OKE w Łomży

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Bohater ON

Stulecie Niepodległości

Jagiellończyk TV

Jagiellończyk Press

Biblioteka szkolna

Klasyfikacja semestralna 2017-18