W dniu 11 listopada 2016 w Augustowie odbyły się obchody związane z upamiętnieniem 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystościach udział wziął Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Jarosław Zieliński, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku Pan nadinsp. Daniel Kołnierowicz oraz szefowie innych podlaskich służb mundurowych, samorządowcy i liczni zaproszeni goście oraz społeczność Augustowa. W wydarzeniu tym naszą szkołę reprezentowała klasa mundurowa I D  wraz z wychowawcą p. Maciejem  Kulbabińskim. Po oficjalnych obchodach wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na teren plaży przy amfiteatrze w Augustowie. Tam odbył się I Bieg Młodego Patrioty o Puchar Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W zawodach wzięli udział reprezentanci służb mundurowych oraz młodzież podlaskich szkół ponadgimnazjalnych, w tym uczniowie klas mundurowych. Konkurencja polegała na pokonaniu przeszkód naturalnych i sztucznych ( kłody, czołganie się itp.) na dystansie 800m dla dziewcząt i 1500m dla chłopców. Nasza drużyna po zaciętym wyścigu, nie uzyskała jednak premiowanych miejsc ale zdobyła za to cenne doświadczenie na przyszłe lata i przetarła szlak dla kolejnych roczników klas mundurowych. Na wszystkich uczestników i opiekunów biegu czekał ciepły poczęstunek oraz pamiątkowe upominki. Dodatkową atrakcją była prezentacja sprzętu i wyposażenia jakimi dysponują służby mundurowe. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Augustowie zorganizowali tam również stoisko promujące Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie zgromadzeni mogli zasięgnąć porad w zakresie korzystania z tego nowego narzędzia Policji. Na zakończenie plenerowego festynu, przy dźwiękach orkiestry dętej, Pan Minister w towarzystwie małżonki wręczył nagrody zwycięzcom biegu.

 

Rekrutacja 2018 - 2019

LIST MEN

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

OKE w Łomży

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Jagiellończyk TV

Jagiellończyk Press

Biblioteka szkolna

Klasyfikacja semestralna 2017-18