15 września 2016 r. zgodnie z tradycją w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Miały one na celu uroczyste przyjęcie „pierwszaków” w progi Jagiellończyka. Zabawa została zorganizowana na hali gimnastycznej. Był to bardzo ważny dzień dla pierwszoklasistów,ponieważ stali się pełnoprawnymi członkami społeczności liceum. Uczniowie przebrani za anioły, diabły, dzikie zwierzęta, postacie z bajek oraz hipisów ruszyli po tytuł najlepszej klasy. Zabawa zaczęła się już na 4 lekcji, kiedy to starsi koledzy przyszli na zajęcia, aby namalować na twarzach pierwszaków charakterystyczne znaki kotów. Następnie wszyscy udali się na halę gimnastyczną. Aby tam się dostać, trzeba było na kolanach, miaucząc, pokonać tor przeszkód. Kiedy  wszyscy zgromadzili się, rozpoczęła się prezentacja klas. Uczniowie śpiewali, grali i recytowali, była to dobra okazja do sprawdzenia kreatywności przyszłych licealistów. Wychowawcy również nie zawiedli, wszyscy przyszli przebrani tak jak ich podopieczni, za co przyznano dodatkowe punkty.

 Kolejną konkurencją był quiz o naszym liceum, młodzież miała wykazać się wiedzą o szkole np. powiedzieć, jak ma na imię nasz pan dyrektor i pani wicedyrektor. Potem starsi koledzy sprawdzali, czy „kocięta” dobrze radzą sobie z piciem mleka na czas. Najwięcej radości i śmiechu dostarczył taniec z pozami, tutaj trzeba było wykazać się pomysłowością. Przedostatnia konkurencja była rodem z „Hell’s Kitchen”, należało przygotować sałatkę, zaprezentować ją jury a następnie zjeść. Zmagania zakończyły się namalowaniem z zamkniętymi oczami portretu wychowawcy. Wszystkie  klasy z pasją walczyły o palmę pierwszeństwa, więc komisja,w składzie której była p. wicedyrektor Aldona Dołubizno oraz opiekuni SU p. Ewelina Dąbrowska i p.Krzysztof Fedorowski nie miała łatwego zadania. Ostatecznie najwięcej punktów zebrały  klasy Ic i Id. Po dogrywce, w której klasy śpiewały wybrane przez siebie utwory, wygrała Id – gratulujemy. Nie ma znaczenia, kto zwyciężył, bo najważniejsza była jednak atmosfera panująca w czasie otrzęsin. Wszyscy bardzo dobrze się bawili i wręcz z napięciem wyczekiwali na każdą kolejną konkurencję. Młodzież była zaangażowana w całe przedsięwzięcie, co przyniosło oczekiwany efekt wspólnego spędzenia miłych chwil. Uroczystość wymagała od uczestników jak i prowadzących kolegów z SU organizacji i przygotowania, ale na pewno był to niezapomniany dzień i wyśmienita zabawa.

Izabela Biała

 

 

Rekrutacja 2018 - 2019

LIST MEN

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

OKE w Łomży

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

Jagiellończyk TV

Jagiellończyk Press

Biblioteka szkolna

Klasyfikacja semestralna 2017-18