W zeszłym tygodniu do naszego liceum zawitali wspaniali goście. Trzy przesympatyczne studentki, które przyjechały z bardzo daleka. Były to: Nquyen Thi Nqoc Quy (Q) z Singapuru, Ana Karen Perez Leon z Meksyku i Lisha Mo (Candy) z Chin. Celem ich przybycia była realizacja programu Global Talents, pod opieką globalnej organizacji AIESEC, skierowanego do młodych ludzi, którzy chcą zdobyć profesjonalne doświadczenie, pracując w wielokulturowym środowisku. Misją tej organizacji jest kształtowanie wśród studentów podstawy przedsiębiorczości oraz umiejętności komunikacyjnych. Rozwija przyszłych liderów, którzy w odpowiedzialny sposób będą wpływali na swoje lokalne otoczenie. Nasi goście organizowali zajęcia, gdzie opowiadali uczniom o swoich krajach, ich kulturze i obyczajach. Licealiści zadawali pytania, dzięki czemu dowiedzieli się bardzo wielu informacji o „obcych” cywilizacjach. Dziewczęta w czasie całego swojego pobytu mieszkały w domach uczennic naszej szkoły. Wybrały Polskę, gdyż chciały odwiedzić Europę i poznać tutejszą kulturę. Decydując się na ten kraj, myślały, że jest on najpiękniejszy ze wszystkich państw jakie Europa ma do zaoferowania, bez tłumnych miejsc i tysięcy twarzy mijanych codziennie na ulicy.

 Jak twierdzą, nie zawiodły się na Polsce, która przekracza ich najśmielsze oczekiwania. Bardzo cieszą się, że miały okazję przebywać w tak cudownym państwie.  Jak widać programy takie jak ten, niosą za sobą wiele korzyści. Poprzez realizowane projekty i pracę zespołową umożliwiają studentom rozwój osobisty i profesjonalny. Nie należy także zapominać o nowych znajomościach, które zostają zawierane w czasie trwania takich wymian. Uczniowie naszej szkoły podczas zajęć zdobyli ogrom niezbędnych informacji, które na pewno im się przydadzą . Być może projekty takie jak ten zachęciły młodzież do brania udziału w tego typu programach i w przyszłości sami wyjadą za granicę, aby opowiedzieć o Polsce i zdobyć doświadczenie. Składamy serdeczne podziękowania rodzicom Oli Łętowskiej, Dominiki Krajewskiej oraz Asi Tworkowskiej za przyjęcie pod swój dach naszych wspaniałych gości.  Wizytę studentów z AIESEC zorganizował dyrektor Ryszard Łukasz Flanc. Bezpośrednią opiekę nad pobytem obcokrajowców w LO  sprawowali : p. Dyrektor R. Flanc oraz nauczyciele języka angielskiego: p. E. Dąbrowska, p. K. Fedorowski, p. M. Lewocz Muszyńska i p. U. Mioduszewska. Nasi goście bardzo chwalili polską kuchnię. Smakowały im szkolne obiady i posiłki serwowane w domach u rodzin. Aby lepiej poznać piękno Podlasia studentki  wraz z grupą młodzieży Jagiellończyka  odwiedziły Białowieżę. W czasie pożegnania nie obyło się bez łez. Mamy nadzieję a właściwie jesteśmy pewni, że nasi goście wywiozą tylko najlepsze wspomnienia z pobytu w naszym liceum i naszym mieście.                                                            

                                                                                                                 Edyta Dąbrowska Ia

 

 

Rekrutacja 2018 - 2019

Szkoła Młodych Patriotów

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

OKE w Łomży

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Maraton rowerowy

Dobry Start

Jagiellończyk TV

Jagiellończyk Press

Biblioteka szkolna

Klasyfikacja semestralna 2017-18