Cytat pochodzący z Ewangelii św. Mateusza jest głównym przesłaniem tegorocznych Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie, a którym będzie przewodniczył Papież Franciszek. Temu spotkaniu będą towarzyszyć dwa szczególne znaki podarowane przez Jana Pawła II, którymi są Krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz Ikona Matki Bożej . Znaki te, nie tylko są z młodymi podczas ŚDM, ale ciągle podróżują po świecie głosząc Dobrą Nowinę i ideę Światowych Dni Młodzieży. Kopie symboli nawiedzały parafie, szkoły, domy dziecka, ośrodki wychowawcze, szpitale i więzienia. Gromadziły i mobilizowały młodych do wspólnego działania. Był to jeden z etapów przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Po przemierzeniu wielu kilometrów i nawiedzeniu dziesiątek miejsc kopie symboli ŚDM przybyły do naszej miejscowości, naszych parafii i ostatecznie do naszej szkoły, jako jeden z wielu etapów peregrynacji(nawiedzenia)  w naszej diecezji.

 Uroczyste nawiedzenie naszej wspólnoty szkolnej przez kopię symboli ŚDM miało miejsce 15 kwietnia br. Uczniowie gimnazjum przyprowadzili krzyż i obraz Matki BożejMatki Bożej Wybawicielki Ludu Rzymskiego (Salus Populi Romani) do naszego liceum, aby wspólnie na hali sportowej nauczyciele i uczniowie mogli poczuć przedsmak tych szczególnych dni które odbędą się w naszej Ojczyżnie a mianowicie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie ( info www.krakow2016.pl) Po uroczystym wprowadzenieu kopii symboli ŚDM u , odśpiewaniu hymnu Polski oraz hymnie ŚDMu katecheta , ks. Wojciech wygłosił krótko homilię na temat wartości i sensu trudu i cierpienia w życiu Jezusa i naszym życiu. Po obejrzeniu filmu promującego Światowe Dni Młodzieży oraz przybliżającego historię symboli ŚDMu mogliśmy wysłuchać kilku pieśni, które zaśpiewali uczniowie I C i II A. Na koniec spotkania, swoimi doświadczeniami podzielił się z nami dwudziestokilkuletni Łukasz , który został sparaliżowany po wypadku motocyklowym. Z wielkim skupieniem wysłuchaliśmy jego historii dramatycznych przeżyć oraz świadectwo żywej wiary w Jezusa Ukrzyżowanego i Jego Mocy, która niesie nadzieję, zwycięstwo nad ludzkimi słabościami . Po wysłuchaniu hymnu Światowych Dni Młodzieży – „Błogosławieni miłosierni”, znaki do Centrum Kształcenia Zawodowego odnieśli uczniowie III B i III D ze śpiewem na ustach pod „batutą” ucznia Kamila Grabińskiego. Miejmy nadzieję, że to spotkanie zachęciło też wiele z nas do wzięcia czynnego udziału w przeżyciu tego wielkiego międzynarodowego święta młodych katolików (nie tylko na ciele ale przede wszystkim na duchu) które odbędzie się w dniach 20-31 lipiec (20-25. Lipiec w miastach naszej diecezji oraz 26-31. Lipiec w centralnych obchodach w Krakowie). To wydarzenie raz na 25 lat (ostatnio w Częstochowie w roku 1991r. – liczba uczestników 1.600.000) . Nie może Cię zabraknąć w Krakowie!

 

Rekrutacja 2018 - 2019

LIST MEN

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

OKE w Łomży

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Jagiellończyk TV

Jagiellończyk Press

Biblioteka szkolna

Klasyfikacja semestralna 2017-18