Dnia 11 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbył się apel upamiętniający 76 rocznicę Zbrodni Katyńskiej oraz 6 rocznicę katastrofy smoleńskiej. Z tej okazji o godzinie 11:30 uczniowie zebrali się na hali gimnastycznej. Uroczystość rozpoczął przemówieniem Dyrektor Ryszard Łukasz Flanc, podkreślając wagę i doniosłość obu rocznic. Następnie została zaprezentowana część artystyczna, pozwalająca przypomnieć nam o obu tragediach, których doświadczył naród polski. Pięknie recytowane wiersze i wzruszające piosenki w wykonaniu szkolnych artystów, wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród zgromadzonych. Wystąpienie to podkreśliło, jak ważne są to dla Polaków wydarzenia z 10 kwietnia. Katyń to miejsce dokonania mordu na około 22 tysiącach polskich obywateli, przez najwyższe władze ZSRR.

Ziemia katyńska okryła ciała elity polskiego społeczeństwa – bohaterów oddanych ojczyźnie , zaangażowanych w walkę o wolność i najwyższe wartości. Zbrodnia ta została uznana za ludobójstwo, zbrodnię przeciwko ludzkości i zbrodnię wojenną. Równie ważnym miejscem jest Smoleńsk. Katastrofa samolotu Tu-154, w której zginęło 96 osób, to druga pod względem liczby ofiar katastrofa w historii polskiego lotnictwa i największa pod względem liczby ofiar katastrofa w dziejach polskich Sił Powietrznych. Wśród osób poległych znajdowali się m.in.  Prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni Prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu. Wszyscy uczniowie naszego liceum, uczcili Ich pamięć minutą ciszy.

Edyta Dąbrowska Ia

 

Rekrutacja 2018 - 2019

LIST MEN

Kuratorium Oświaty w Białymstoku

OKE w Łomży

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Jagiellończyk TV

Jagiellończyk Press

Biblioteka szkolna

Klasyfikacja semestralna 2017-18